Zamkowa Akademia Małego Rycerza czyli zabawa, śmiech i mnóstwo atrakcji.

4 czerwca Zamek Krzyżtopór gościł niezwykłych gości. Tego dnia cały dziedziniec oraz zamkowe komnaty rozbrzmiewały dziecięcym śmiechem, a atrakcje przygotowane w tym dniu przez organizatorów sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy .

Tuż przed wejściem do zamku dzieci mogły skorzystać z królestwa zamków dmuchanych i tu chętnych wrażeń było wielu. Zdobywanie wielkich zamków, wspinaczka na szczyt góry oraz wielkie szaleństwo w kulkowym świecie to było to co dzieci lubią najbardziej.

Na zamkowym dziedzińcu Bractwo Rycerstwa Opatowskiego przygotowało wiele ciekawych konkurencji oraz zabaw. Mali rycerze pojedynkowali się na miecze, korzystali z rycerskiej przymierzalni, brali udział w konkursach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie z łuku oraz tańce dworskie. Chętni chłopcy byli pasowani na rycerzy a młode damy zdobywały tytuł Dam Dworu.

Zamkowe komnaty w tym dniu stały się pracowniami mistrza. W kąciku Małego Archeologa można było wykonać naczynia z gliny, ciekawe ozdoby oraz biżuterię. Pracy towarzyszyły opowieści archeologa, który przybliżał uczestnikom tajemnice odkryć również Krzyztoporskich. Mali artyści chętnie wykonywali prace plastyczne oraz korzystali z Krzyżtoporskiego Kuferka Rozmaitości.

               Dzień ten dostarczył dzieciom wiele radości, stały się w tym dniu bohaterami a w Krzyżtoporskich murach jeszcze długo będzie rozbrzmiewał dziecięcy śmiech. Dziękujemy za wspaniałą zabawę !!!!