Szachiści walczyli w Krzyżtoporze podczas VII Grand Prix Gór Świętokrzyskich o puchar Wójta Gminy Iwaniska.

Już po raz drugi szachiści Województwa Świętokrzyskiego stanieli do rywalizacji w wyjątkowym Turnieju, który odbył się w niedzielę 19 czerwca w murach Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Szachowe Hetman Ostrowiec oraz Świętokrzyski Związek Szachowy. Partnerami wydarzenia byli: Gmina Iwaniska, Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe  oraz  Miasto  Ostrowiec Świętokrzyski.

      W dniu zawodów wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie mogli skorzystać z bezpłatnego wejścia na teren zamku. Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe przygotowała dla uczestników turnieju wiele atrakcji, można było postrzelać z łuku z Hufcem Rycerstwa Ziemi Opatowskiej, zmierzyć się w potyczce na miecze oraz wystrzelić z hakownicy. Szachiści zwiedzali ruiny zamku oraz odpoczywali na zamkowym dziedzińcu grając w szachy plenerowe.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim w trzech kategoriach: Open, do lat 18 i do lat 10. Zawodnicy rozegrali  9 rund tempem 15 minut dla zawodnika.  
Dla szachistów, którzy zgromadzili na swym koncie największą ilość punktów przygotowano nagrody finansowe, ufundowane przez Stowarzyszenie HETMAN oraz nagrody rzeczowe i puchary ufundowane przez Wójta Gminy Iwaniska - Marka Stańka. Puchary dla najlepszych graczy ufundował Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.
Nagrody wręczył Wójt Gmin Iwaniska Marek Staniek oraz Prezes Świętokrzyskiego Związku Szachowego Pani Marta Orłowska.