III Krzyżtoporskie Spotkanie Rycerzy i Dam Dworu.

"Gdy karnawał ku końcowi się miał, w Zamku Krzyżtopór odbył się wielki bal". Bowiem tego magicznego dnia wnętrza sali balowej wypełniły się bajkowymi strojami i radosnym dziecięcym śmiechem. Ponad trzysta dzieci z terenu Gminy Iwaniska bawiło się na III Krzyżtoporskim Spotkaniu Rycerzy i Dam Dworu, które odbyło się 7 lutego 2016r. na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek oraz Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

Bale na zamku są okazją wyjątkową, by stać się kimś o kim od zawsze się marzyło. Wówczas wszystko jest możliwe! Dlatego też organizatorzy postarali się, aby wszystkie dzieci, które przybyły do Krzyżtoporu czuły się wyjątkowo. We wspaniałą karnawałową atmosferę wprowadził uczestników zabawy "DJ. Słoneczko", który poprowadził rycerzy i damy dworu tanecznym krokiem w świat XVII wiecznych bali rycerskich. Dzieci przebrane w stroje rycerzy, królów i księżniczek bawiły sie wyśmienicie w rytmie współczesnych i dawnych przebojów muzycznych. Był wielki pociąg, magiczne koła, pokaz mody dworskiej i oczywiście wspólny taniec królewski, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy balu.

Chętne dzieci mogły zaprezentować swoje talenty muzyczne i taneczne w konkursie "Mam Talent" zdobywając wspaniałe puchary. Nagrody laureatom wręczył dyrektor Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe - Janusz Wójcik.

Dużą atrakcją był występ Iluzjonisty Gregora, który w swoim szoł zadziwiał zwinnością, wyobraźnią oraz sprytem. Świąt magii i iluzji zapierał dech w piersiach a każdy widz starał się odgadnąć sposoby wykonania sztuczek. Można było żonglować piłeczkami, wyczarować bukiet kwiatów, przelać wodę w szklance bez dna. Nie zabrakło oczywiście magicznego królika, którego można było pogłaskać.

W zamkowych komnatach na wszystkie dzieci czekała dodatkowa niespodzianka - "foto budka". Mali rycerze oraz ich damy mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Kolejka była długa ale wszyscy uczestnicy uwiecznili na fotografiach swoje uśmiechnięte twarze, które najpiękniej oddawały nastroje uczestników balu.

Organizatorzy zadbali również o pyszny poczęstunek oraz słodką niespodziankę. Fundatorem wielkiego Krzysztoporskiego Tortu był jak co roku wójt gminy Iwaniska Marek Staniek.

Bal był dla wszystkich wspaniałą przygodą, pozwolił przenieść się w świat zabawy, magii i dziecięcej wyobraźni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i obecność!

Wójt gminy Marek Staniek oraz pracownicy Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe