Ferie zimowe pełne atrakcji.

Ponad setka dzieci z gminy Iwaniska skorzystała z bogatej oferty spędzenia wolnego czasu przygotowanej  przez Instytucję Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Przez dwa tygodnie dzieci brały udział w zajęciach artystycznych, warsztatach z robotyki oraz turniejach - szachowym i tenisowym. Były wyjazdy do kina oraz nauka przez doświadczenie.

Pierwszy tydzień ferii upłynął pod hasłem zabawy w sztukę oraz na sportowo. Podczas warsztatów tworzenia komiksów o bezpieczeństwie w czasie zimowych zabaw odbyło się spotkanie z policjantem. Dzielnicowy przypomniał uczestnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa poruszania się po drogach.

Na zajęciach artystycznych uczestnicy poznawali nowe techniki plastyczne. Było malowanie szkła, tworzenie ozdobnych kartek, komponowanie ekspresyjnych obrazów z materiałów.

Wszystkie te twórcze prace sprawiły uczestnikom wiele satysfakcji, odkryto przy tym wiele talentów plastycznych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty budowania robotów z klocków Lego. Warsztaty poprowadzili młodzi konstruktorzy z Krakowa. To pod ich okiem dzieci własnoręcznie składały klocki, aby uzyskać interaktywne roboty. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych o różnym poziomie trudności. Uczestnicy świetnie dawali sobie radę z łączeniem elementów, czego efektem były pojedynki już złożonych robotów.

Wielu chętnych wzięło udział w turnieju tenisa stołowego oraz turnieju szachowym. Wszyscy finaliści otrzymali puchary i medale.

Drugi tydzień ferii to dwa wyjazdy. 26 stycznia to wyjazd do kina na premierę filmu "Alwin i wiewiórki - wielka wyprawa". Film dostarczył dużo wrażeń a dzieci wróciły w dobrych humorach.

Drugi wyjazd to wyprawa do Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Tu na uczestników czekało moc atrakcji. Wystawa "Człowek niezwykła maszyna" - dała możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu.