TRASA ŻÓŁTA: TRASA ZWIEDZANIA PIWNIC.

4.1. Początek trasy. Zejście z dziedzińca głównego po lewej stronie schodami na dół.
4.2. Piwnice oficyny – stajnie. Na poziomie piwnic w budynkach bocznych znajdowały się stajnie, które mogły pomieścić przynajmniej 100 koni. Konie jadły z marmurowych żłobów, a w niszach naprzeciwko okien piwnicznych umieszczone były lustra, które doświetlały wnętrza, odbijając światło.
4.3. Po prawej stronie znajduje się wyjście wąskimi schodkami na dziedziniec gospodarczy.
4.4. Z dziedzińca gospodarczego widać kaplicę zamkową (część pałacu z zachowanymi tynkami), która przypomina, że fundator był gorliwym katolikiem.
4.5. Ponowne zejście do piwnic.
4.6. Przejście do pomieszczeń gospodarczych ze zrekonstruowanymi sklepieniami z czerwonej cegły, które mogły pełnić funkcję magazynów.
4.7. Przejście do piwnic pod galeriami wokół dziedzińca eliptycznego. Podłożem jest skała, na której posadowiono mury rezydencji.
4.8. Przejście tunelem pod wieżę ośmioboczną i do źródła.
4.9. Cysterna i źródło. Za wieżą ośmioboczną znajduje się cysterna, a w jej przyziemiu źródło, które stanowiło niezależne ujęcie, zaopatrujące zamek w wodę. Ma ona ponoć doskonały smak i lecznicze właściwości. Do cysterny można zajrzeć przez metalową kratę.
4.10. Przejście tunelem do góry prowadzi obok wyjścia do ogrodów, które obecnie jest zagrodzone kratą.
4.11. Do wyjścia. Wychodząc na górę długim korytarzem można zaobserwować symetrię budowli. Trasa kończy się wyjściem na dziedziniec eliptyczny.

TRASA CZERWONA: TRASA ZWIEDZANIA PIWNIC DLA ODWAŻNYCH.

UWAGA !!! TRASĘ NALEŻY DOŚWIETLIĆ ŚWIATŁEM  LATARKI

5.1. Początek trasy: „trasa z utrudnieniami – niski strop”. Trasa łączy dwa odcinki trasy żółtej na poziomie piwnic. Ze względu na jej słabe oświetlenie należy zabrać ze sobą latarkę.
5.2. Przejście pod niskim stropem.
5.3. Dalej trasą pomarańczową.